Litwo?

Czas na wycieczkę krajoznawczą na Litwę, do naszych dalszych północno – wschodnich sąsiadów. Litwa to nie jest zbyt duży kraj, lecz zachwyca swoim pięknem i bogactwem zabytków, które niewątpliwie posiada. Stolicą Litwy jest Wilno i to właśnie tu przede wszystkim powinniśmy się wybrać na kilka dni odpoczynku i zwiedzanie okolicy.

W Wilnie mamy bowiem ogrom zabytków, wspaniałych kościołów, najbardziej słynnym jest kościół świętego Piotra i Pawła w barokowym stylu i znajduje się on na Antokolu. Kolejnym bardzo ważnym miejscem, które koniecznie należy zwiedzić jest Ostra Brama, w której to będziemy mieli okazję podziwiać słynny obraz Matki Boskiej Ostrobramskiej.

Jest to niepowtarzalna okazja, dlatego warto z niej skorzystać. Jeśli chodzi o inne zabytki, mamy tu bardzo ciekawą wieżę Giedymina, przepiękny kościół świętej Anny, jak również niesamowitą pod względem architektonicznym cerkiew świętego Michała i Konstantyna.

Bardzo ważnym pod względem historycznym z pewnością może okazać się muzeum Ofiar Ludobójstwa w Wilnie. Z całą pewnością należy wybrać się tam i zasięgnąć nieco poważnych informacji z dawnych dziejów.