Madryt

Madryt to najwyżej położona stolica Europy, znajdująca się w pięknej Hiszpanii. Centrum samego Madrytu to Puerta del Sol, najważniejszy plac, gdzie znajduje się posąg brązowego niedźwiedzia zjadającego owoce z poziomkowego drzewa (herb Madrytu), który jest ulubionym miejscem zakochanych, plac jest także miejscem organizowania hucznych imprez, takich jak sylwester, dla mieszkańców miasta. Innym bardzo znanym placem w Madrycie jest Plaza Mayor, wcześniejsze centrum miasta, które obecnie jest jedną z głównych atrakcji przyciągającą turystów. Madryt posiada wiele innych interesujących zabytków, , które warto zobaczyć i zwiedzić. Swoje zainteresowanie zawdzięcza również wspaniałej architekturze.

 

 

Fiesta San Isidoro to druga największa fiesta odbywająca się w Hiszpanii w rytm najlepszego na świecie flamenco. Trwa przez kilkanaście dni, gdzie można tańczyć na placach, bawić się i brać udział w niezapomnianych paradach. Najważniejszą atrakcją każdego wieczoru jest walka bykami na największej europejskiej arenie- Las Ventas.

 

Co jeszcze kojarzy nam się z Madrytem, a w szczególności panom? Real Madryt, czyli hiszpański klub sportowy., który swoją sławę zyskał za pomocą zwycięstw reprezentacji piłki nożnej. Ich domowe mecze są rozgrywane na stadionie Santiago Bernabéu.

Dodaj komentarz