Wyprawa na rower

Zbliżają się miesiące letnie, a to niezmiennie od wielu lat dla fanów kolarstwa, oznacza ponowną możliwość oddawania się ich pasji. Większość, zapewne już w chwili obecnej myśli jakie trasy rowerowe będzie chciało przejechać w trakcie tego sezonu. Ze swojej strony możemy polecić wycieczkę w góry. Zalecamy to jednak tylko i wyłącznie ludziom, przemierzającym szlaki już od dłuższego czasu, gdyż trasy górskie nie dość że wymagają dużo bardziej zaawansowanego sprzętu, to i lepszego przygotowania, a o kondycji fizycznej już nie wspominając.

Jeżeli jednak zaliczamy się do tej grupy, to możemy być pewni że czekają nas naprawdę niewiarygodne doznania. Latem w górach przebywa mniej ludzi niż latem, co gwarantuje nam spokój od wszędobylskich turystów mogących zepsuć nam całą zabawę. A już na pewno nie odwiedzają szlaków, które można sobie w spokoju przemierzyć na rowerze i napawać się najpiękniejszymi w naszym kraju widokami.

Jeżeli jesteśmy doświadczonymi kolarzami, to zgromadzenie odpowiedniego sprzętu nie powinno stanowić dla nas wielkiego wyzwania. Najważniejsze jest jednak abyśmy nie zapomnieli naładować przed wyjazdem swojego telefonu komórkowego. Dobrze jest również uaktywnić sobie usługę roamingową, gdyż w wysokich partiach gór nasz aparat może nie wyszukać zasięgu żadnej z krajowych sieci, stąd próbował się będzie logować do jednej z zagranicznych.